Delikatny makijaż na studniówkę krok po kroku

Każda młoda kobieta lubi czuć się pięknie i atrakcyjnie, szczególnie gdy jest ku temu szczególna okazja, np. studniówka. To bardzo ważne wydarzenie dla młodej osoby, niekiedy pierwszy prawdziwy bal w życiu, dlatego nie tylko kreacja na taką imprezę musi być wyjątkowa, ale także dodatki, fryzura i makijaż. Jak się umalować na bal przedmaturalny? Czy musimy skorzystać z usług profesjonalnej kosmetyczki?

Makijaż na studniówkę możemy wykonać samodzielnie, jednak musimy przy tym pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim makijaż nie może być zbyt krzykliwy ani wyzywający, nie tylko ze względu na oficjalność imprezy w gronie nauczycieli, ale także dlatego, ze młodej dziewczynie po prostu nie pasuje taka stylizacja i niepotrzebnie ja postarza. Makijaż powinien być lekki, delikatny i jedynie podkreślać urodę. Kolejna sprawą jest użycie do jego wykonania dobrych i trwałych kosmetyków, które nie rozpłyną się na twarzy po kilku godzinach zabawy. Warto też wcześniej poeksperymentować z kolorami, zrobić makijaż próbny, a przed premierą przygotować odpowiednio swoja skórę, np. wykonać peeling lub maseczkę oczyszczającą.

Przed przystąpieniem do malowania najlepiej przetrzeć skórę tonikiem, nałożyć lekki krem, który nie pozostawi na twarzy tłustej warstwy, a następnie bazę pod makijaż, dzięki której będzie on trwalszy, a tłusta cera dłużej pozostanie matowa. Jeśli mamy problemy z cerą, np. trądzik czy przebarwienia, warto użyć dobrze kryjącego fluidu, w przypadku ładnej i gładkiej skóry, wystarczy użyć lekkiego pudru sypkiego lub w kamieniu.

Pora na podkreślenie oczu. Na studniówce obowiązują kreacje wieczorowe, więc także wieczorowy makijaż. Możemy zatem zastosować intensywniejsze barwy, np. ciemne cienie do powiek, aczkolwiek trzeba pamiętać, że nie do każdego typu urody pasują mocno podkreślone oczy. W pewnych przypadkach lepiej ograniczyć się jedynie do tuszu do rzęs i delikatnych cieni w odcieniach beżu czy delikatnego różu.

Panuje także zasada, że jeśli mocno podkreślamy oczy, wówczas rezygnujemy z intensywnych kolorów na ustach, i odwrotnie, więc jeśli decydujemy się na intensywne kolory na powiekach, na usta nałóżmy jedynie bezbarwny błyszczyk lub szminka w cielistym kolorze.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 21885 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/delikatny-makijaz-na-studniowke-krok-po-kroku/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/load.php(679): do in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435