Fryzury dla dziewczyn z długimi i krótkimi włosami

Każda maturzystka doskonale wie, że przygotowując się do balu studniówkowego trzeba spędzić wiele godzin, a niekiedy i dni na poszukiwaniu idealnej kreacji i dodatków, np. butów czy torebki. Jednak oprócz tego równie ważna jest odpowiednia fryzura, dzięki której będziemy czuć się jeszcze bardziej elegancko i niecodziennie. Jak więc uczesać się na studniówkę?

Wybór fryzury na tę okazję, podobnie jak na inne, zależy przede wszystkim od długości włosów. Niewątpliwie dziewczyny z długimi i gęstymi włosami maja tutaj największe pole do popisu, aczkolwiek mając krótkie czy półdługie włosy, również można znaleźć dla siebie wiele ciekawych propozycji.

W przypadku długich włosów możemy zdecydować się na elegancki kok – taka fryzura jest nie tylko bardzo efektowna, ale również wygodna. Największym hitem jest obecnie wysoki, okrągły koczek. Włosy w takiej fryzurze powinny być gładko związane, a koczek ma być upięty bardzo wysoko. Dziewczyny często decydują się także na luźny kok, seksowne i romantyczne upięcie włosów, natomiast z koków typu „banan” raczej lepiej zrezygnować – po pierwsze taka fryzura wyszła z mody, po drugie postarza.

Włosy na studniówce oczywiście wcale nie musza być związane, dlatego na pewno sprawdzą się swobodnie opadające na ramiona loki, które w prosty sposób zrobimy przy pomocy lokówki, ale także rozwiązania bardziej oryginalne. Ostatnio bardzo modne stały się wszelkiego rodzaju sploty z warkoczami oraz końskie kucyki – takie fryzury doskonale sprawdzają się na wielkie wyjścia oraz pasują do każdej kreacji.

A co w przypadku dziewczyn z krótkimi włosami? Największym trendem wśród układania krótkich fryzur na wieczór jest zaczesywanie środkowej części włosów do tyłu. Wystarczy przygładzić boki włosów żelem, a środkową część natapirować, następnie przygładzić i utrwalić lakierem. Modne są również fryzury nawiązujące do irokeza, które w wersji studniówkowej wyglądają bardzo oryginalnie. Z włosów do ramion można natomiast stworzyć fantastyczne uczesanie w stylu retro lub vintage, np. romantyczne fale w stylu lat 20-tych.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 21868 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/fryzury-dla-dziewczyn-z-dlugimi-i-krotkimi-wlosami/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/load.php(679 in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435