Sukienka dla nauczycielki lub osoby towarzyszącej

Studniówka to bal przede wszystkim dla uczniów, ale także dla ich nauczycieli, dlatego nie tylko maturzystki, ale także nauczycielki muszą się na tę okazje stosownie ubrać. Jak na każdej oficjalnej imprezie obowiązują tu pewne zasady savoir–vivre’u, dlatego również dla nich istotną sprawą jest wybór stroju.

Na studniówce obowiązują ubiory wieczorowe, w przypadku mężczyzn garnitury lub fraki, a w przypadku kobiet sukienki. Maturzystki, zwykle zgrabne, młode dziewczyny mają tutaj zdecydowanie szersze pole manewru, mogą wybierać spośród długich i krótkich sukienek o różnych fasonach. Nauczycielkom, ze względu na powagę, zaleca się raczej stosowne na taką okazję, dłuższe i poważniejsze kreacje. Bez względu na wiek, a więc dotyczy to też młodych pedagogów, taka suknia w żadnym wypadku nie powinna być wyzywająca, studniówka to w końcu dla nauczyciela służbowa impreza.

Wybór fasonu przede wszystkim powinien być uzależniony od wieku i figury. Paniom w średnim i starszym wieku poleca się zdecydowanie długie lub sięgające co najmniej kolana suknie z zakrytymi ramionami, oczywiście bez dużych dekoltów. Młode i szczupłe nauczycielki mogą pozwolić sobie natomiast na dopasowane sukienki, zarówno klasyczne i proste, jak i sukienki w stylu lat 50, a więc z dopasowaną górą i rozkloszowaną spódnicą.

A jak ubrać się na studniówkę jako osoba towarzysząca? Partnerki maturzystów mogą w zasadzie ubrać się tak, jak maturzystki, czyli w eleganckie suknie wieczorowe. Mogą być one zarówno krótkie, jak i długie, ale przede wszystkim muszą być dopasowane do figury i eleganckie. Szczupłe dziewczyny mogą pozwolić sobie na praktycznie każdy typ kreacji, byle nie była ona niestosowna, a więc odkrywała zbyt wiele.

Dziewczyny z mankamentami figury powinny natomiast tak dobierać sukienki, aby odwrócić uwagę od wad, a podkreślić swoje atuty. W przypadki odstającego brzuszka można np. wybrać odcinaną pod biustem sukienkę w stylu empire albo suknię balową z gorsetem modelującym talię i szeroką spódnicą, a od dużej pupy skutecznie odwróci uwagę modna sukienkę typu bombka lub fason z szeroko rozkloszowaną spódnicą.

W dzisiejszych czasach sklepy oferują tak szeroka gamę strojów wieczorowych, że każda kobieta, zarówno młoda, jak i starsza może znaleźć dla siebie odpowiednia kreację studniówkową, w której będzie wyglądać ładnie i elegancko.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 21885 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/sukienka-dla-nauczycielki-lub-osoby-towarzyszacej/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/dxf/public_html/906.pl/wp-includes/load.php(679) in /home/dxf/public_html/906.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435